Marzec 30, 2017

Tarasy ECOTEAK

 

Skoncentrowany środek, wymagający rozcieńczenia, do czyszczenia drewnianych tarasów, ze wszystkich rodzajów drewna i kompozytu drewna. Środek pozostawia po zastosowaniu powierzchnie pozbawione śladów. Zaleca się stosowanie środka Syntilor za każdym razem, kiedy jest to konieczne i co najmniej 2 razy w roku.

 

tarasy,tarasy ecoteak,tarasy kompozytowe,tarasy kraków,tarasy warezsawa,preview.png

 

>> proszę klikać w  banery >>

>>PATRZ>> Tarasy kompozytowe

Właściwości   kompozytu drewna 

Z czego składa się kompozyt drewna EcoTeak?
Kompozyt drewna EcoTeak, to w aż 60% naturalne drewno, kolejne 33 % to niskociśnieniowy polietylen oraz polipropylen, dzięki którym kompozyt jest odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Ostatnie 7 % to pigmenty i stabilizatory koloru, a także żywica służąca do zespojenia całości w jednolitą masę. Dzięki takiemu składowi Kompozyt Drewna EcoTeak jest odporny na działanie insektów, nie pęcznieje, nie butwieje, a także nie absorbuje wody. Łączy więc w sobie piękno i ciepło naturalnego drewna z wytrzymałością tworzyw sztucznych.

Czy komponenty, których używa się do produkcji desek, są szkodliwe dla zdrowia lub środowiska?
Niskociśnieniowy polietylen (HDPE) uważany za jeden z bezpieczniejszych plastików, może być stosowany do powtórnego użycia. Natomiast polipropylen (PP) jest często spotykany jako opakowanie do żywności. Razem z HDPE  uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych plastików.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak są odporne na niskie temperatury?
Tak, dzięki temu, że nie absorbują wody nie są podatne na uszkodzenia ze względu na niskie temperatury.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak odbarwiają się?
Nie, nasz produkt nie traci koloru. Dzięki  procesowi barwienia strukturalnego, cała deska posiada dokładnie taki sam kolor. Zastosowanie HDPE i PP jako komponentu, który barwi się w całości oraz bez problemu wiąże się ze stabilizatorem koloru kolor NIE BLAKNIE, a przez pierwsze pół roku ulega jedynie stabilizacji wynoszącej 0,5 tonu koloru. Należy zaznaczyć, iż jest to proces jednorazowy i nie postępujący.

Czy deski z kompozytu EcoTeak są śliskie?
Powierzchnia deski kompozytowej EcoTeak posiada bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów, a także specjalnemu ryflowaniu, możliwość poślizgnięcia się zniwelowana jest do minimum.

Czy deski tarasowe EcoTeak są łatwopalne?
Nie. Badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej wykazały, że jest to materiał TRUDNOZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ. Kompozyt Drewna EcoTeak został sklasyfikowany  jako klasa Cfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN

13501-1+A1:2010).


Deski kompozytowe EcoTeak

Jaką maksymalną długość mogą mieć deski przez Państwa produkowane?
Deski z kompozytu drewna EcoTeak mogą mieć maksymalną długość  580cm, przy czym jest to długość dla desek ze strukturą „E” – powierzchnią matową, szczotkowaną. Natomiast deski z każdą inną strukturą (od „A” do „D”) mogą mieć maksymalną długość 240cm.

Jakie są wymiary desek EcoTeak?

Najczęściej wybierane deski z naszej oferty mają wymiary: deska HD150H25-A – szerokość 150mm, wysokość 25mm, deska HD140H17 – szerokość 140mm, wysokość 17mm, deska HQ156S21 – szerokość 156mm (powierzchnia krycia wynosi 135mm), wysokość 21mm.

Jakich wymiarów są dostępne u Państwa sztachety?
Posiadamy dwa typy sztachet. Standardowe HF90S10 o wysokości 100cm oraz HF70S15 o wysokości 120cm. Występują w dwóch kolorach: drewno naturalne i ciemny szary, obie ze strukturą drewna „C” i są dostępne „od ręki”. Natomiast maksymalna długość sztachety, którą jesteśmy w stanie wyprodukować to 240cm.

Jaka jest waga metra bieżącego desek EcoTeak?
Najpopularniejsze deski z naszej oferty ważą: deska HD150H25-A – 3,05 kg, deska HD140H17 – 2,31 kg, deska HQ156S21 – 1,84 kg.

Czy kolor lub faktura deski wpływają na cenę?
Nie. Żadna z powyższych cech nie wpływa na cenę materiału EcoTeak. Jedyną wytyczną ceny jest ilość zamówionych metrów bieżących.

W jakich kolorach posiadają Państwo deski kompozytowe?
W naszej ofercie posiadamy paletę aż siedmiu kolorów,

wśród których na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla swojego domu. Są to: cedrowy, miedziany brąz, drewno naturalne, drewno sandałowe, kawowy, szary oraz ciemny szary.

Jakie struktury powierzchni może mieć deska?
W swojej ofercie posiadamy aż pięć struktur powierzchni imitujących słoje drewniane oznaczonych literami od „A” do „E”. W naszym katalogu (dostępnym w wersji .pdf, na naszej stronie internetowej, w dziale PRODUKTY I USŁUGI) umieszczone są zdjęcia wszystkich struktur.

Jakie deski posiadacie Państwo na magazynie?
Nasze standardy magazynowe to deski tarasowe oraz balkonowe w długościach 400cm w trzech kolorach: miedziany brąz, drewno naturalne oraz ciemny szary. Deski elewacyjne oraz inne profile produkowane są TYLKO na zamówienie, aby maksymalnie zredukować odpad, a co za tym idzie oszczędzić Państwa pieniądze.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak nadają się do recyclingu?
Oczywiście, że tak. Część z komponentów, z których produkowane są nasze deski, pochodzą z recyclingu, więc nasz produkt również nadaje się do powtórnego przetworzenia.

 

Kompozyt drewna w praktyce

W jaki sposób montowany jest taras z kompozytu drewna EcoTeak? W 95% przypadków, taras montowany jest na legarach, które przytwierdzone są do podłoża za pomocą stalowych kątowników i wkrętów. Jeśli nie ma możliwości kotwienia do podłoża (np. nie można naruszyć hydroizolacji), wówczas legary stanowią tzw. „podkonstrukcję pływającą”. Pierwsza deska montowana jest na klips startowy ze stali nierdzewnej do legara, również za pomocą wkrętu. Kolejne deski mocowane są do legarów za pomocą klipsów montażowych.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak można stosować w przypadku łuków i zaokrąglonych tarasów?
Tak, można. Jeśli łuk posada określony promień, oferowana przez nas listwa wykończeniowa jest na tyle plastyczna, aby taras został estetycznie wykończony. W sytuacji, gdy nie możliwe jest zastosowanie listwy wykończeniowej  zalecamy użycie desek pełnych, nie komorowych, aby przy krawędzi tarasu nie był widoczny przekrój komory.
Jaki jest wymagany spadek podłoża pod taras?
W celu prawidłowego odprowadzania wody, ale zalecany przez nas spadek podłoża powinien wynosić min. 1cm na 2m tarasu.
Czy kierunek odpływu wody  determinuje  kierunek układania deski w celu zapewnienia prawidłowego odpływu?
Nie, w żadnym wypadku. Deski mogą być układane w dobrowolnym kierunku. W przypadku, gdy legar leży prostopadle do kierunku spadku tarasu, układany jest w tzw. jodełkę, dzięki czemu odpływ wody nie jest ograniczony.

Jakie odległości należy zachować między legarami?
W przypadku wyboru deski HD150H25-A legary powinny być w rozstawie co 30cm, natomiast przy desce HD140H17 odległość między legarami nie powinna przekraczać 20cm.
Czy deski kompozytowe EcoTeak nadają się do zabudowy schodów?
Tak, dzięki opracowanemu przez nas rozwiązaniu, deski tarasowe EcoTeak również można stosować na schody. Posiadamy też specjalną deskę schodową HD143S22, która stosowana jest do wykonania schodów ażurowych bez konieczności wykończenia listwą.
Jaka jest grubość systemu tarasowego z kompozytu drewna EcoTeak?
Grubość systemu zależy od zastosowanego legara oraz deski, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi.  Standardowa grubość naszego systemu to 5,5cm (3cm legar + 2,5cm deska), lecz dzięki zastosowaniu prostokątnego legara, możemy tą grubość zwiększyć do 6,5 (4cm legar + 2,5cm deska). Wychodząc na przeciw Państwa wymaganiom, opracowaliśmy także system o grubości zaledwie 3,2 cm (1,5cm legar/łata + 1,7cm deska), który doskonale sprawdza się na balkonach, gdzie bardzo często brakuje miejsca dla wyższego systemu.
Jaka jest grubość systemu elewacyjnego EcoTeak?
Grubość całego systemu (łata + deska + listwa wykończeniowa) wynosi 4,1cm. W takim wypadku, aby elewacja EcoTeak licowała się ze ścianą budynku, należy zadbać, aby ocieplenie było o 4cm cieńsze, niż w miejscach bez okładziny.
Jakiego typu narzędzia są wymagane do obróbki kompozytu drewna?
Do pracy z kompozytem drewna wystarczą narzędzia służące do obróbki naturalnego drewna.

 

Konserwacja kompozytu drewna EcoTeak

Jak dbać o taras?
Aby przez wiele lat cieszyć się pięknem tarasu z kompozytu drewna EcoTeak należy regularnie go czyścić. Do mycia tarasu należy używać szczotki lub myjki wysokociśnieniowej (ciśnienie nie większe niż 100bar). Zalecamy, aby minimalna odległość dyszy czyszczącej od tarasu wynosiła 30 cm. Podczas czyszczenia należy unikać ruchów okrężnych oraz kierować dyszą myjki w kierunku ryflowania desek. Trudne do usunięcia plamy, np. z tłuszczu można usunąć płynem do mycia tarasów np. Syntilor lub ewentualnie płynem do mycia naczyń.

 

Produkty i usługi

Nasza oferta przygotowana jest z myślą zarówno o Klientach indywidualnych jak i przedsiębiorstwach. Nasze produkty dostępne są w długościach 4-metrowych lub przygotowywane indywidualnie pod wymiar – na zamówienie. Po uprzedniej konsultacji ze sprzedawcą możliwy jest rówineż zakup towaru wraz z usługą montażu.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń w obsłudze inwestycji uzyskujemy wysokie noty wśród naszych Klientów. Indywidualne projekty realizujemy na zamówienie, produkując Kompozyt Drewna EcoTeak w określonych przez inwestora wymiarach, które odpowiadają wymiarom w kosztorysie budowlanym, sporządzonym na podstawie projektu budowlanego.  Poprzez takie rozwiązania minimalizujemy straty materiałowe produktów i jednocześnie optymalizujemy koszty ponoszone przez naszych Klientów.

 

Kompleksowa obsługa

Świadczymy pełną gamę usług kompleksowej obsługi inwestycji u Klienta:

  • pomiary powierzchni w terenie i na placu budowy,
  • dobieranie odpowiednich modeli produktów indywidualnie do każdego projektu,
  • czytanie i dokonywanie pomiarów z gotowych projektów i rysunków architektonicznych,
  • tworzenie kosztorysów budowlanych w oparciu o informacje Inwestora,
  • przygotowanie podłoża pod budowę,
  • transport materiałów na miejsce montażu,
  • oświetlenie LED w tarasach,
  • ogrzewanie podłogowe,
  • montaż,
  • wsparcie oraz doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji.

 

Jakość

Jakość naszych materiałów potwierdzona jest wieloma certyfikatami oraz sprawdzana poprzez wykonywane regularnie testy i badania. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów,dostarczamy produkt najwyższej klasy – jest to naszym priorytetem.

 

 

 


Właściwości kompozytu drewna

Z czego składa się kompozyt drewna EcoTeak?
Kompozyt drewna EcoTeak, to w aż 60% naturalne drewno, kolejne 33 % to niskociśnieniowy polietylen oraz polipropylen, dzięki którym kompozyt jest odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Ostatnie 7 % to pigmenty i stabilizatory koloru, a także żywica służąca do zespojenia całości w jednolitą masę. Dzięki takiemu składowi Kompozyt Drewna EcoTeak jest odporny na działanie insektów, nie pęcznieje, nie butwieje, a także nie absorbuje wody. Łączy więc w sobie piękno i ciepło naturalnego drewna z wytrzymałością tworzyw sztucznych.

Czy komponenty, których używa się do produkcji desek, są szkodliwe dla zdrowia lub środowiska?
Niskociśnieniowy polietylen (HDPE) uważany za jeden z bezpieczniejszych plastików, może być stosowany do powtórnego użycia. Natomiast polipropylen (PP) jest często spotykany jako opakowanie do żywności. Razem z HDPE  uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych plastików.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak są odporne na niskie temperatury?
Tak, dzięki temu, że nie absorbują wody nie są podatne na uszkodzenia ze względu na niskie temperatury.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak odbarwiają się?
Nie, nasz produkt nie traci koloru. Dzięki  procesowi barwienia strukturalnego, cała deska posiada dokładnie taki sam kolor. Zastosowanie HDPE i PP jako komponentu, który barwi się w całości oraz bez problemu wiąże się ze stabilizatorem koloru kolor NIE BLAKNIE, a przez pierwsze pół roku ulega jedynie stabilizacji wynoszącej 0,5 tonu koloru. Należy zaznaczyć, iż jest to proces jednorazowy i nie postępujący.

Czy deski z kompozytu EcoTeak są śliskie?
Powierzchnia deski kompozytowej EcoTeak posiada bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów, a także specjalnemu ryflowaniu, możliwość poślizgnięcia się zniwelowana jest do minimum.

Czy deski tarasowe EcoTeak są łatwopalne?
Nie. Badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej wykazały, że jest to materiał TRUDNOZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ. Kompozyt Drewna EcoTeak został sklasyfikowany  jako klasa Cfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501-1+A1:2010).


Deski kompozytowe EcoTeak

Jaką maksymalną długość mogą mieć deski przez Państwa produkowane?
Deski z kompozytu drewna EcoTeak mogą mieć maksymalną długość  580cm, przy czym jest to długość dla desek ze strukturą „E” – powierzchnią matową, szczotkowaną. Natomiast deski z każdą inną strukturą (od „A” do „D”) mogą mieć maksymalną długość 240cm.

Jakie są wymiary desek EcoTeak?
Najczęściej wybierane deski z naszej oferty mają wymiary: deska HD150H25-A – szerokość 150mm, wysokość 25mm, deska HD140H17 – szerokość 140mm, wysokość 17mm, deska HQ156S21 – szerokość 156mm (powierzchnia krycia wynosi 135mm), wysokość 21mm.

Jakich wymiarów są dostępne u Państwa sztachety?
Posiadamy dwa typy sztachet. Standardowe HF90S10 o wysokości 100cm oraz HF70S15 o wysokości 120cm. Występują w dwóch kolorach: drewno naturalne i ciemny szary, obie ze strukturą drewna „C” i są dostępne „od ręki”. Natomiast maksymalna długość sztachety, którą jesteśmy w stanie wyprodukować to 240cm.

Jaka jest waga metra bieżącego desek EcoTeak?
Najpopularniejsze deski z naszej oferty ważą: deska HD150H25-A – 3,05 kg, deska HD140H17 – 2,31 kg, deska HQ156S21 – 1,84 kg.

Czy kolor lub faktura deski wpływają na cenę?
Nie. Żadna z powyższych cech nie wpływa na cenę materiału EcoTeak. Jedyną wytyczną ceny jest ilość zamówionych metrów bieżących.

W jakich kolorach posiadają Państwo deski kompozytowe?
W naszej ofercie posiadamy paletę aż siedmiu kolorów, wśród których na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla swojego domu. Są to: cedrowy, miedziany brąz, drewno naturalne, drewno sandałowe, kawowy, szary oraz ciemny szary.

Jakie struktury powierzchni może mieć deska?
W swojej ofercie posiadamy aż pięć struktur powierzchni imitujących słoje drewniane oznaczonych literami od „A” do „E”. W naszym katalogu (dostępnym w wersji .pdf, na naszej stronie internetowej, w dziale PRODUKTY I USŁUGI) umieszczone są zdjęcia wszystkich struktur.

Jakie deski posiadacie Państwo na magazynie?
Nasze standardy magazynowe to deski tarasowe oraz balkonowe w długościach 400cm w trzech kolorach: miedziany brąz, drewno naturalne oraz ciemny szary. Deski elewacyjne oraz inne profile produkowane są TYLKO na zamówienie, aby maksymalnie zredukować odpad, a co za tym idzie oszczędzić Państwa pieniądze.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak nadają się do recyclingu?
Oczywiście, że tak. Część z komponentów, z których produkowane są nasze deski, pochodzą z recyclingu, więc nasz produkt również nadaje się do powtórnego przetworzenia.


Kompozyt drewna w praktyce

W jaki sposób montowany jest taras z kompozytu drewna EcoTeak?
W 95% przypadków, taras montowany jest na legarach, które przytwierdzone są do podłoża za pomocą stalowych kątowników i wkrętów. Jeśli nie ma możliwości kotwienia do podłoża (np. nie można naruszyć hydroizolacji), wówczas legary stanowią tzw. „podkonstrukcję pływającą”. Pierwsza deska montowana jest na klips startowy ze stali nierdzewnej do legara, również za pomocą wkrętu. Kolejne deski mocowane są do legarów za pomocą klipsów montażowych.

Czy deski z kompozytu drewna EcoTeak można stosować w przypadku łuków i zaokrąglonych tarasów?
Tak, można. Jeśli łuk posada określony promień, oferowana przez nas listwa wykończeniowa jest na tyle plastyczna, aby taras został estetycznie wykończony. W sytuacji, gdy nie możliwe jest zastosowanie listwy wykończeniowej  zalecamy użycie desek pełnych, nie komorowych, aby przy krawędzi tarasu nie był widoczny przekrój komory.

Jaki jest wymagany spadek podłoża pod taras?
W celu prawidłowego odprowadzania wody, ale zalecany przez nas spadek podłoża powinien wynosić min. 1cm na 2m tarasu.

Czy kierunek odpływu wody  determinuje  kierunek układania deski w celu zapewnienia prawidłowego odpływu?
Nie, w żadnym wypadku. Deski mogą być układane w dobrowolnym kierunku. W przypadku, gdy legar leży prostopadle do kierunku spadku tarasu, układany jest w tzw. jodełkę, dzięki czemu odpływ wody nie jest ograniczony.

Jakie odległości należy zachować między legarami?
W przypadku wyboru deski HD150H25-A legary powinny być w rozstawie co 30cm, natomiast przy desce HD140H17 odległość między legarami nie powinna przekraczać 20cm.

Czy deski kompozytowe EcoTeak nadają się do zabudowy schodów?

Tak, dzięki opracowanemu przez nas rozwiązaniu, deski tarasowe EcoTeak również można stosować na schody. Posiadamy też specjalną deskę schodową HD143S22, która stosowana jest do wykonania schodów ażurowych bez konieczności wykończenia listwą.

Jaka jest grubość systemu tarasowego z kompozytu drewna EcoTeak?
Grubość systemu zależy od zastosowanego legara oraz deski, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi.  Standardowa grubość naszego systemu to 5,5cm (3cm legar + 2,5cm deska), lecz dzięki zastosowaniu prostokątnego legara, możemy tą grubość zwiększyć do 6,5 (4cm legar + 2,5cm deska). Wychodząc na przeciw Państwa wymaganiom, opracowaliśmy także system o grubości zaledwie 3,2 cm (1,5cm legar/łata + 1,7cm deska), który doskonale sprawdza się na balkonach, gdzie bardzo często brakuje miejsca dla wyższego systemu.

Jaka jest grubość systemu elewacyjnego EcoTeak?

Grubość całego systemu (łata + deska + listwa wykończeniowa) wynosi 4,1cm. W takim wypadku, aby elewacja EcoTeak licowała się ze ścianą budynku, należy zadbać, aby ocieplenie było o 4cm cieńsze, niż w miejscach bez okładziny.

Jakiego typu narzędzia są wymagane do obróbki kompozytu drewna?
Do pracy z kompozytem drewna wystarczą narzędzia służące do obróbki naturalnego drewna.

 


Konserwacja kompozytu drewna EcoTeak

Jak dbać o taras?
Aby przez wiele lat cieszyć się pięknem tarasu z kompozytu drewna EcoTeak należy regularnie go czyścić. Do mycia tarasu należy używać szczotki lub myjki wysokociśnieniowej (ciśnienie nie większe niż 100bar). Zalecamy, aby minimalna odległość dyszy czyszczącej od tarasu wynosiła 30 cm. Podczas czyszczenia należy unikać ruchów okrężnych oraz kierować dyszą myjki w kierunku ryflowania desek. Trudne do usunięcia plamy, np. z tłuszczu można usunąć płynem do mycia tarasów np. Syntilor lub ewentualnie płynem do mycia naczyń.